WESELNE UPOMINKI DLA GOŚCI

Autor: Katarzyna Pudło | 28.12.2015 12:48

295145874 7e061f556f b Joits / flickr.com

 

Upominki dla gości  to nowy  element wkraczający na polskie wesela. Moda, a właściwie dobry zwyczaj przywędrował do Polski z Zachodu. Obdarowywanie gości weselnych drobnymi prezentami to tradycja we Włoszech, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych. W Polsce zyskuje zwolenników równie szybko. W dobrym guście przygotowanie upominków, co jest wyrazem podziękowania za przybycie i spędzenia tak ważnego dnia wraz z nowożeńcami, a także skromną pamiątką tego ważnego dnia. Powstaje jednak pytanie – czym obdarować gości?

Przy wyborze drobnych prezentów należy kierować się (poza ceną, która waha się od 5 do nawet 50 zł za upominek) charakterem wesela, motywem przewodnim, zainteresowaniami Pary Młodej oraz symboliką. Poniżej podpowiadamy i prezentujemy kilka najlepszych, naszym zdaniem, upominków dla gości.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się prezenty w postaci słodkości: czekoladki, karmelki, bombonierki, migdałki, cukierki.  Są najbardziej uniwersalne i łatwo dostępne, a ich wybór na rynku jest ogromny. Dzięki temu słodkie upominki można łatwo spersonalizować i dostosować do życzeń państwa młodych. Poza tym mamy możliwość zamówić słodkości w różnych kształtach, opakowane w gustowne pudełeczka bądź woreczki. Niektóre słodkie upominki wyrażają też pewną symbolikę, na przykład migdały -  symbolizują życzenia szczęścia, zdrowia, bogactwa, długowieczności i udanego potomstwa. Ich słodko-gorzki smak na odzwierciedlać smak ludzkiego życia. Migdały zwykle pakowane są w ozdobne woreczki lub pudełeczka.

Innym przykładem prezentów dla gości, jednak nieco droższym jest wino bądź domowego wyrobu nalewki/likiery. Narzeczeni często zamawiają małe, dwustumililitrowe butelki i przyklejają na nie specjalne, spersonalizowane etykiety. Bardzo uniwersalny i wyborny prezent, który cieszy się ogromną popularnością. 

Szczególnym upominkiem jest również miód. Małe słoiczki ze spersonalizowaną etykietą i słodką zawartością to chyba najzdrowszy prezent jaki można wymyślić! Warto jednak pamiętać, że miód nie będzie pasował do każdego rodzaju uroczystości. Także kupowanie miodu z przeznaczeniem na upominek w supermarkecie mija się z celem. Warto bowiem postawić na prawdziwy miód, z zaufanej pasieki, który zawiera wszystkie swoje dobroczynne właściwości.

Dość niezwykłym upominkiem są wyjątkowo zapakowane mydełka, które przepięknie pachną. Idealny prezent dla każdej kobiety. Mogą być powiązane z dekoracjami kwiatowymi. Jeżeli na przyjęciu główną rolę w dekoracjach pełni lawenda, lawendowe mydełka będą idealnym rozwiązaniem.

 

 

45560773 1c6e342e73 z Thomas Hawk / flickr.com

 

Te upominki nie są jednak zbyt trwałe, dlatego część par wybiera inne rozwiązania – takie, które mają szansę pozostać w posiadaniu gości naprawdę długo. Figurki z porcelany, mini drzewka szczęścia czy breloki do kluczy to tylko nieliczne z wielu pomysłów, które możecie zrealizować na swoim przyjęciu.

Dla Par, które jednak nie chcą przeznaczać dodatkowych funduszy na upominki dla gości, w dobrym guście będzie zaopatrzenie się w pudełka na ciasto i wydrukowanie karteczek z  krótkim podziękowaniem. Osoby wychodzące z przyjęcia mogą zostać obdarowane ciastem z weselnego stołu.

 

Poniżej umieszczamy kilka przykładowych tekstów z podziękowaniami:

• Za życzenia, za przybycie od nas dla Was te Słodycze!

• Pięć słodkich migdałów dla każdego z Gości, aby przypomnieć, że życie pełne jest goryczy i słodkości. Pięć życzeń od Panny Młodej i Pana Młodego - szczęścia, zdrowia, długiego życia w miłości, cudownych dzieci oraz zamożności.

• Chcemy Wam za przybycie podziękować i nieco słodkości podarować. Byście nas miło wspominali i nieraz do tego dnia w myślach powracali.

• Młoda Para od serca Gościom swym dziękuje i skromny podarek w zamian ofiaruje.

• Za życzenia, za przybycie, od nas dla Was te słodycze! Dziękujemy za przybycie, zaczynamy nowe życie!

• "Co miłość łączy niech Bóg błogosławi.." Dziękujemy, że jesteś dziś z nami.

• Gorąco dziękujemy za niezapomniane chwile spędzone razem z Wami w dniu naszego ślubu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zaszczyciliście nas swoją obecnością i obdarowaliście i pięknymi prezentami.

 

 

Zobacz też