PAZNOKCIE - JAK PRZYGOTOWAĆ JE DO ŚLUBU?

Autor: Joanna Janecka-Mróz | 22.02.2016 21:05

Nails 865121 1280 pixabay.com

 

Paznokcie w dniu ślubu to naturalna biżuteria kobiety. Powinny być przede wszystkim zdrowe i zadbane. Jeśli nasze paznokcie są słabe, dobrze jest zaopiekować się nimi nawet 1-2 miesiące przed dniem ślubu. Można je wzmocnić w domowych warunkach malując paznokcie odżywką oraz nawilżając skórki i dłonie kremami i oliwką. Innym rozwiązaniem jest udanie się do salonu na profesjonalny zabieg, taki jak manicure japoński, maska parafinowa czy zabieg ze świecą. Podczas manicure japońskiego w płytkę paznokcia wcierana jest specjalna pasta bogata w substancje odżywcze jak krzem, cynk, witaminy A i E czy wosk pszczeli. Dla uzyskania najlepszych efektów dobrze jest powtórzyć ten zabieg co najmniej dwa razy, w dwutygodniowych odstępach. Parafina i zabieg świecą mają właściwości głęboko nawilżające skórę dłoni i stóp, zawsze poprzedzane są peelingiem.

Ostateczny manicure ślubny wykonuje się 2-3 dni przed ślubem. W zależności od kształtu dłoni możemy zdecydować się na krótkie kwadratowe paznokcie, dłuższe lekko zaokrąglone lub zupełnie długie spiłowane w migdał. Warto wiedzieć, że kształt paznokcia ma maksymalnie wysmuklić dłoń, a jego długość powinna wyglądać naturalnie  i elegancko. 

Najpopularniejszą metodą zdobienia paznokci, którą wybiera zdecydowana większość panien młodych, jest manicure hybrydowy. Lakier hybrydowy jest utwardzany pod specjalną lampą, dzięki czemu uzyskuje zaskakującą trwałość i można być pewnym, że nie przytrafią się żadne niechciane odpryski przed ślubem. Dodatkowo, manicure hybrydowy daje nieskończone możliwości zdobienia z wykorzystaniem takich materiałów jak np. cyrkonie, naklejki czy różnokolorowe brokaty, a do tego zachowuje na długo piękny połysk. Możliwe jest także przedłużenie paznokci przy użyciu specjalnego żelu. Dobrze wykonane paznokcie żelowe wyglądają naturalnie, są bardzo mocne i można ukształtować je i ozdobić w dowolny sposób. Oczywiście jest też możliwe użycie zwykłego lakieru, jednak ryzykujemy wtedy, że nie zachowa się on w idealnym stanie do samego ślubu i zostanie przypadkowo uszkodzony.

 

12782514 10204929631990147 196862180 n foto: Katarzyna Kromska

 

Kolor paznokci to już indywidualna sprawa każdej panny młodej. Pierwszym pomysłem na stylizację paznokci może być nawiązanie do estetyki czy kolorystyki przyjęcia ślubnego. Lakier może być spójny z wiązanką ślubną, butami czy makijażem panny młodej. Odważniejszy, mocniejszy kolor może także służyć ożywieniu stylizacji panny młodej i dodawać jej pikanterii. Jeśli jednak nie masz pomysłu, jak ozdobić swoje paznokcie, to najlepszym rozwiązaniem będzie pomalować je na neutralny, jasny kolor, np. w odcieniach beżu, kremu czy jasnego różu. Możemy mieć wtedy pewność, że będą wyglądać elegancko, kobieco i subtelnie. 

Ostrożnie należy podchodzić do kwestii zdobień paznokci na ślub, ponieważ łatwo można przesadzić i sprawić, że paznokcie negatywnie wpłyną na całość stylizacji. Pamiętajmy bowiem, że ozdobne paznokcie, które bardzo ładnie wyglądają na dłoni, w połączeniu ze zdobną, błyszczącą, obszerną suknią ślubną mogą dawać niekorzystny efekt. Oczywiście można pozwolić sobie na delikatne, niewielkie ozdoby, nadające charakteru całej stylizacji, takie jak np. pojedyncze cyrkonie czy odrobina brokatu, jednak pamiętając o zasadzie, że czasami mniej znaczy więcej.

Warto zatroszczyć się także o paznokcie u stóp i zafundować im prawdziwy, przedślubny pedicure, szczególnie w sytuacji, gdy nasze buty ślubne mają odkryte palce. Dzięki niemu stopy wygładzą się, a paznokcie nabiorą ładnego, regularnego kształtu. Kolor lakieru u stóp nie musi być taki sam jak u dłoni, ale dobrze żeby współgrał z całością stylizacji. W tym przypadku także najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zastosowanie lakieru hybrydowego, ponieważ zachowuje on trwałość w każdym rodzaju obuwia.  

 

Dziękujemy za pomoc stylistce paznokci - Katarzynie Kromskiej :)

Zobacz też