ZALETY WESELA ZIMĄ

Autor: Joanna Janecka-Mróz | 16.11.2015 14:27

Zimowe wesele1 pixabay.com

 

Choć w naszym kraju powszechnym zjawiskiem jest organizacja przyjęcia weselne go w miesiącach od późnej wiosny do wczesnej jesieni, to jednak te planowane na sezon zimowy stopniowo zyskują na popularności. Spróbujmy przeanalizować jakie zalety niesie za sobą zimowy ślub.

Najważniejszym argumentem przemawiającym na rzez ślubu zimą jest dostępność terminów. Małe zainteresowanie ślubami w zimie sprawia, że bardzo łatwo jest znaleźć wolny termin w wymarzonym lokalu i to bez wielomiesięcznego wyprzedzenia. Podobnie jest zresztą z dostępnością pozostałych podwykonawców, takich jak np. zespoły muzyczne czy operatorzy wideo. 

Często następstwem niewielkiego ruchu w branży ślubnej zimą jest także ustalanie preferencyjnych stawek za oferowane usługi. Wielokrotnie lokale decydują się zrezygnować z części swojej marży tylko po to, żeby zyskać klienta na miesiące, w których często nic się nie dzieje. Pozwala to znacznie obniżyć, i tak nie małe, koszty wesela. 

Kolejną zaletą przygotowania zimowego ślubu jest oryginalność dekoracji. Zimowa aura stwarza możliwość przygotowania niepowtarzalnej oprawy uroczystości z wykorzystaniem akcentów niespotykanych na weselach letnich, takich jak iglaki, szyszki, oszronione gałązki czy lód. Czyż wesele w stylu rustykalnym, ze śniegiem za oknami i ogniem trzaskającym w kominkach nie wydaje się urocze? Dodatkowym rozwiązaniem może być wprowadzenie tematu przewodniego związanego z czasem przyjęcia, takiego jak Boże Narodzenie, walentynki czy karnawał. Pozwala to na stworzenie wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosfery uroczystości niewielkim nakładem pracy i kosztów. Zimowa aura pozostawia też szeroki wachlarz możliwości wprowadzenia dekoracji wykorzystujących światło czy świece. Choć jest kwestią gustu, czy Para Młoda ma ochotę na taką właśnie oprawę swojego przyjęcia, to na pewno nie można odmówić jej wyjątkowego charakteru i tego, że na długo zapisze się w pamięci gości.

 

 

5324658155 b5a19b430d z flickr.com

 

Mróz, który dla wielu osób stanowi bezsporny minus zimowego wesela, może również stać się jego zaletą. Dzięki niskim temperaturom łatwiej zachować świeżość różnych produktów, w szczególności dotyczy to dekoracji kwiatowych czy tortu. Chłód ma też bardzo pozytywny wpływ na trwałość makijażu i świeżość wyglądu zarówno pary młodej jak i gości. 

Wyjątkowy charakter mają także zdjęcia ślubne robione zimą. Dotyczy to zarówno aury i scenerii, jak i dobrego światła, które ułatwia zrobienie przepięknych zdjęć. Dla fotografa wesele zimowe jest więc świetną okazją do wykorzystania naturalnego światła w pierwszej części uroczystości, a także sztucznych świateł i elementów dekoracji w jego późniejszej fazie. Takie połączenie może dawać niepowtarzalne efekty.

Nie bez znaczenia jest także pozytywne nastawienie gości do wesela organizowanego zimą. Często niestety zdarza się, że w miesiącach letnich dostajemy wiele zaproszeń na przyjęcia weselne, następujące tydzień po tygodniu, lub w tym samym terminie. Może to powodować pewnego rodzaju znużenie koniecznością ciągłego uczestnictwa w takich wydarzeniach, a w skrajnych przypadkach nawet niechęć do pojawiania się na niektórych z nich. Trzeba także pamiętać, że częste przyjęcia mogą generować dla gości spore koszty, związane np. z koniecznością dojazdu czy przygotowaniem prezentów dla Nowożeńców. Może okazać się to nawet przyczyną rezygnacji z uczestnictwa w weselu. Organizując przyjęcie zimą można części tych negatywnych zjawisk uniknąć. Możemy być pewni, że goście będą co najmniej zaciekawieni zimowym weselem (prawdopodobnie nie byli na takim więcej niż raz w życiu!), a także nie będą zmęczeni mentalnie, ani finansowo powtarzającymi się uroczystościami. Nie będą także zmuszeni dokonywać wyboru między wyjazdem na urlop, a uczestnictwem w przyjęciu, jak zdarza się przy weselach letnich.

Podsumowując, jeżeli zależy Wam na tym, aby Wasze wesele było niepowtarzalne, oryginalne i na długo zapisało się w pamięci gości, a jednocześnie nie jesteście zbyt mocno przywiązani do tradycyjnej wizji wesela w ciepły letni dzień, to zimowe wesele jest dla Was idealnym rozwiązaniem.

 

 

Zobacz też