Folwark Ruchenka sala weselna przygotowana na wesele pod Warszawą

Gdzie urządzić wesele w Warszawie i okolicach?

Gdzie zorganizować wesele w Warszawie? To najczęściej zadawane pytanie przez narzeczonych, które może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Ciekawych miejsc na realizację wesela w Warszawie jest naprawdę ogromna ilość. Każde z nich, oferuje inną architekturę i styl wnętrz, oprawę wizualną uroczystości, serwowane potrawy, czy dostosowanie sal do kameralnego bądź hucznego przyjęcia. Poszukując informacji “gdzie wesele Warszawa”, należy brać pod uwagę styl organizacji ślubu i wesela, ilość zaproszonych gości oraz bliskość ceremonii ślubnej. Jest to istotne, aby wszyscy zaproszeni mogli bez problemu dotrzeć na przyjęcie weselne. Gdzie urządzić wesele w Warszawie lub okolicach? Jakie miejsca są warte uwagi i powinny znaleźć się na liście planów weselnych do przemyślenia? Poniżej kilka miejsc, które idealnie będą współgrać ze ślubem i weselem w stylu industrialnym, rustykalnym i eleganckim.

Gdzie w Warszawie eleganckie wesele w stylu glamour

Gdzie urządzić wesele w Warszawie w stylu glamour, które będzie spełnieniem marzeń o wystawnej uroczystości? Marzenie o współczesnym przyjęciu pełnym ekskluzywnych zdobień, odbijających się blasków luster, szykownych materiałów czy charakterystycznych dla stylu glamour mebli współgrających z glam dodatkami, jest możliwe w Pałacu Rozalin i Pałacu w Jabłonnie. Ich architektura i wnętrza, zachwycają swoim kunsztem i możliwościami realizacji zabawy weselnej opierającej się na stylu glamour.

Pałac Rozalin

Jako zespół pałacowo – parkowy, pałac dysponuje miejscem, gdzie można zorganizować wesele pod Warszawą w romantycznej oprawie. Przestrzenie umożliwiają organizację ślubu i wesela w historycznych murach posiadłości książąt Lubomirskich, w szykownej restauracji czy ślub i wesele w plenerze. W tym ostatnim przypadku ograniczenia liczby gości może wynieść do 300 osób, ze względu na specjalnie przeznaczone wyposażenie pałacu w namiot i stoły plenerowe.

Pałac w Jabłonnie

Pałac w Jabłonnie w okolicach Warszawy, cechuje się wnętrzami udekorowanymi XVIII-wiecznymi freskami, zabytkowym parkiem angielskim, restauracją w podziemiach pałacu i salą balową z urokliwymi sztukateriami. To w niej może odbyć się ceremonia ślubu cywilnego. Pałac dysponuje także salami przeznaczonymi na zabawę. Sala Kominkowa, Pompejańska czy Mauretańska, daje podstawę na wesele Warszawa i okolice, w stylu glamour, w pełnym tego słowa znaczeniu.

Pałac w Jabłoninie sala weselna w Warszawie

Rustykalne wesele w stodole

Sala weselna jak stodoła w okolicach Warszawy? Rustykalne wesele lub ślub w folwarcznym stylu może odbyć się tylko w takich okolicznościach przyrody. Gdzie wesele w Warszawie i okolicach będzie odpowiednie do takiej oprawy? Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Folwark Ruchenka, Osada Młyńska i miejsce pod nazwą Oczyszczalnia. To w nich rustykalne wesele w Warszawie będzie spełnieniem wszelkich marzeń.

Folwark Ruchenka

Stodoła weselna Ruchenka, położona jest godzinę drogi od Warszawy, po wschodniej stronie Wisły. Poza możliwością realizacji wesela w stodole, wiele par wybiera Folwark Ruchenka na ślub w plenerze, aby móc kompleksowo zrealizować uroczystość i przyjęcie w rustykalnym stylu. Złożenie przysięgi pod gołym niebem, pierwszy taniec na tarasie przy stodole i spożywanie pysznych potraw we wnętrzach stodoły, to wszystko w jednym miejscu.

Folwark Ruchenka sala weselna przygotowana na wesele pod Warszawą

Oczyszczalnia miejsce

Stodoła w nowoczesnym, współczesnym stylu? Oczyszczalnia zachodzi w pamięć od pierwszego spojrzenia, ponieważ miejsce cechuje się ciekawą aranżacją wnętrz i architekturą. Tutejsza stodoła jest inna niż wszystkie.Jej konstrukcja jest przezroczysta co daje niezwykłe efekty wizualne. Miejsce oferuje także sale, których ściany nawiązują do otaczającego krajobrazu. Posiadają one fototapety z lasem brzozowym, który realnie znajduje się w sąsiedztwie zabudowań.

Oczyszczalnia sala na wesele w Warszawie

Osada Młyńska

Osada Młyńska to miejsce, gdzie wesele w okolicy Warszawy daje szansę na rustykalny ślub i wesele w zabytkowym folwarku, z zabudowaniami dworskimi, stodołą, młyńską osadą, a także nocą poślubną w wozie cygańskim. Wypoczynek pod gołym niebem, taniec na parkiecie pod gwiazdami, kino w stylu vintage czy bar na żuku, to idealna oprawa do rustykalnej uroczystości i sesji plenerowych.

Industrialne wesele w Warszawie

Warszawa, jako stolica, oferuje mieszkańcom i przyjezdnym masę niezwykłych architektonicznie i tematycznie miejsc. Pary poszukujące punktu docelowego na wesele w Warszawie w stylu industrialnym, mogą bez wątpienia skorzystać z możliwości organizacji przedsięwzięcia w środku miasta, szczególnie, kiedy większość gości przybędzie z innych rejonów Polski i dojazd do okolicznych miejscowości może być dla nich kłopotem. Poniżej miejsca, które powinno brać się pod uwagę, zadając pytanie – gdzie wesele w Warszawie?

Reduta Banku Polskiego

Stuletni budynek zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta i Placu Teatralnego, znany jest przez Warszawiaków i mieszkańców na co dzień, ze względu na realizację eventów i konferencji. Wiele osób mija miejsce każdego dnia. A tu, wewnątrz sali z dużymi oknami zakończonymi łukami, co weekend organizowane są również przyjęcia weselne na 100, a nawet 400 osób.

Reduta banku polskiego w Warszawie

ArtBistro Stalowa 52

Artbistro to miejsce, gdzie można urządzić wesele w Warszawie po wschodniej stronie Wisły – na Pradze Północ, niedaleko miejskiego zoo. Połączenie cegły, stali, szklanych sufitów sali restauracyjnej i weselnej oraz imponujące dodatki w industrialnym stylu, świetnie prezentują się na ślubnych zdjęciach. To wszystko, w intymnej przestrzeni lokalnych zabudowań, daje szansę na organizację ślubu z nutą miejskiego szyku.

Gdy przychodzi Ci na myśl pytanie: Gdzie wesele w Warszawie i okolicach? wiesz już jakie są najciekawsze miejsca na eleganckie, rustykalne czy industrialne wesele w Stolicy. A jeśli ten poradnik ułatwił Ci znalezienie lokalu na Twoje wesele marzeń to serdecznie polecamy Kamila Kozińskiego do uwiecznienia tego niezwykłego wydarzenia. To profesjonalny fotograf ślubny z Warszawy, który dobrze zna przedstawione tu miejsca na przyjęcie weselne i przy współpracy z nim powstał ten poradnik zawierający szczęśliwą siódemkę miejsc gdzie zorganizujesz udane wesele w Warszawie i okolicach.