Dekoracja kościoła na ślub

Piękna dekoracja kościoła na ślub

Dzień Waszego ślubu jest jednym z najbardziej pamiętnych dni w całym Waszym życiu i każdy wie, jak ważna jest dekoracja kościoła na ślubie. Kościół jest miejscem, gdzie odbędzie się ceremonia ślubna. Dlatego powinniście wybrać dekoracje kościoła na ślub, które wydadzą się zarówno piękne, jak i znaczące dla wszystkich w tym samym czasie.

Dekoracja kościoła na ślub – od czego zacząć?

Jeśli planujesz udekorować kościół na ślub, ważne jest, aby zacząć od rozmowy z księdzem. Powodem jest to, że każdy kościół ma swoje własne, niepowtarzalne warunki, więc i dekoracje będą musiały być inne. Ważne jest, aby szanować tradycje, więc dekoracje powinny być wykonane zgodnie ze stylem lokalnego kościoła. Warto też pamiętać, że nie każde dekoracje zostaną zaakceptowane przez księdza.

Jak udekorować kościół na więcej niż jeden ślub w ten sam dzień?

Może się zdarzyć tak, że w tym samym kościele odbędzie się kilka ślubów tego samego dnia, często jeden po drugim. Trudno jest wtedy logistycznie przygotować różne i indywidualne dekoracje dla każdej ceremonii. Warto w takim przypadku dotrzeć do innych Par Młodych biorących ślub tego samego dnia i ustalić z nimi wspólne dekoracje, które przypisują każdemu.

Może się to wiązać z mniejszymi kosztami jeśli wszystkie pary złożą się na wystrój świątyni. W wielu przypadkach będziecie też musieli pójść na pewien kompromis jeśli chodzi o styl. Być może Wasze stylizacje nie przypadną do gustu innym parom i odwrotnie.

Wystrój ślubny kościoła – inspiracje

Szukacie najlepszego sposobu na udekorowanie kościoła na ślub? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów ma kościelne dekoracje i listę kilku inspirujących zdjęć ślubnych.

Lampiony

Lampion to klasyczna dekoracja do kościoła, pięknie wygląda przy ławkach wejściowych lub wzdłuż alei głównej prowadzącej do ołtarza.

Świeczki

Świece tworzą atmosferę romantyzmu i dodają odświętności każdej okazji. Są one często wykorzystywane na ślubach i mogą być umieszczone w świecznikach lub na podłodze. Można je również umieścić w doniczkach, zwisających z sufitu lub ułożonych w słoikach.

Dekoracja kościoła świeczkami

Dywan

Dywan w głównej nawie kościoła prowadzący od drzwi wejściowych do ołtarza tworzy ścieżkę dla Pary Młodej.

Dywan w głównej nawie kościoła na ceremonii ślubnej

Kwiaty

Kwiaty to najpopularniejsza dekoracja kościoła na ślub. Mają one za zadanie podkreślić zarówno piękno ceremonii jak również wprowadzić uroczysty nastrój do tego jedynego w życiu wydarzenia. Kwiaty ślubne czynią to wszystko z elegancją i wdziękiem – tradycyjne lub współczesne, delikatne lub odważne – tak, aby Wasz dzień stał się niezapomniany.

Kwiaty przed ołtarzem na ceremonii ślubnej

Płatki kwiatów

Płatki kwiatów można wykorzystać na wiele sposobów. Można je rozsypać na podłodze wzdłuż nawy głównej kościoła. Można nawet rozsypać je w miejscach siedzących dla Panny Młodej i Pana Młodego.

Para Młoda może też mieć płatki kwiatów rzucane pod ich nogi, gdy idą do ołtarza. 


Zobacz też: Jak podać obrączki na ślubie?


Płatki kwiatów rzucane na podłogę kościoła pod nogi pary młodej

Dekoracja krzeseł dla Pary Młodej

Krzesła na których usiądziecie przed ołtarzem też można pięknie przygotować na tą specjalną okazję.

Dekoracja krzeseł na ceremonię ślubną w kosciele

Podsumowanie

Mam nadzieję, że moje pomysły okażą się dla Was przydatne. Jeśli nadal nie możecie się zdecydować, jak udekorować swój kościół, nie spieszcie się. Zostawcie sobie czas na różne opcje, bo w końcu warto, a Wasz ślub będzie cudowny! Życzymy Wam wszystkiego najlepszego w najbardziej romantycznym i pięknym dniu ślubu w Waszym życiu.