Jak podać obrączki na ślubie – pudełka i szkatułki na obrączki

Czy kiedykolwiek uczestniczyłeś w ślubie, gdzie pan młody nie mógł znaleźć obrączki? To w sumie poza scenami filmowymi raczej się nie zdarza bo ten moment ceremonii jest zazwyczaj dobrze przygotowany. O tym jak podać obrączki na ślubie, kto je podaje i w czym opowiemy w tym artykule.

Kto podaje obrączki na ślubie?

Każdy ślub jest wyjątkowy i z jakiegoś powodu wręczenie obrączek na ślubie jest często związane z pewnymi emocjami. Nie ma tak naprawdę utartej tradycji która mówi kto podaje obrączki na ślubie. Wszystko zależy od tego co zdecyduje Para Młoda.

Obrączki są ważną częścią ceremonii ślubnej, ponieważ symbolizują zawarcie związku małżeńskiego. Wręczenie obrączek parze młodej powierzane jest często osobom, które są dla Pary Młodej ważne.

Świadek lub świadkowa podaje obrączki 

Świadkowie to zazwyczaj najbliżsi przyjaciele lub krewni Pary Młodej. Bardzo często spotykamy się z sytuacja kiedy to świadek lub świadkowa podaje obrączki ślubne. 

Para Młoda darzy te osoby wielkim zaufaniem i może upewnić się, że obrączki będą w bezpiecznych rękach i nie zostaną utracone lub skradzione.

Dziecko niesie i podaje obrączki 

Jeśli w rodzinie Pary Młodej jest dziecko, które zaproszone jest na ceremonię ślubną, to często właśnie ten najmłodszy członek rodziny wybierany jest do doniesienia podania obrączek Parze młodej.

Dziecko niesie obrączki ślubne do ołtarza podczas ceremonii slubnej w kościele

Ksiądz lub urzędnik podaje obrączki

Zależnie od rodzaju ceremonii ślubnej często ten obowiązek nadawany jest księdzu lub urzędnikowi prowadzącemu ceremonię. Obrączki przekazywane są im przed ceremonia aby potem w trakcie zaślubin ksiądz lub urzędnik podał je Parze Młodej.

Domowy zwierzak podaje obrączki

Spotykane są też śluby gdzie Pary Młode, które bardzo mocno związane są ze swoim domowym zwierzakiem, decydują właśnie, że to ich kot lub pies wręczy im obrączki ślubne. 

Pies Pary Młodej podaje obrączki na ceremonii ślubnej

Państwo Młodzi trzymają obrączki

Nie brakuje też sytuacji gdzie Pan Młody trzyma obrączki ślubne w kieszeni i kiedy nadchodzi moment, nakłada jednak na palec Pani Młodej a drugą podaje Pani Młodej aby ta dokończyła ceremonię wymiany. Ma to często miejsce na mniejszych ślubach lub tzw elopements gdzie Para Młoda decyduje się na ‘ucieczkę’ aby pobrać się tylko we dwoje.

W czym podać obrączki na ślubie – pomysły i inspiracje

Jeśli już wybraliście komu powierzycie to zaszczytne zadanie, czas zdecydować w czym podane bedą Wasze obrączki. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów i inspiracji aby pomóc Wam wybrać w czym podać obraczki ślubne.

Drewniane pudełko na obrączki

Drewniane pudełka na obrączki są bardzo wyjątkowym prezentem dla męża i żony, zwłaszcza jeśli jest wykonane z drzewa ich narodzin lub zaręczyn. Na wieczku pudełka można wygrawerować serce symbolizujące miłość między Tobą a Twoją ukochaną osobą, a następnie napisać swoje imiona lub inicjały.

Drewniane pudełko to fajny pomysł na to w czym podać obrączki ślubne.

Zamszowe pudełko

Podobnym rozwiazaniem będzie pudełko obite zamszem. Miękie w dotyku i bardziej tradycyjne w wygladzie zamszowe pudełka są popularną formą na prezentację obraczek ślubnych.

Zamszowe pudełko na obrączki ślubne

Szkatułki na obrączki z mchem

Ciekawym pomysłem na podanie obrączek są też szkatułki wypchane mchem na którym spoczywają obrączki ślubne.

Szklane szkatułki na obrączki

Szklane szkatułki na obrączki to popularny sposób na podanie obrączek ślubnych Parze Młodej. Szklane szkatułki z aluminiowymi lub mosiężnymi ramkami bardzo fajnie prezentują się na nowoczesnych ślubach.

Nowoczesna szklana szkatułka na obrączki ślubne

Tacki do podania obrączek

Tradycyjnie obrączki ślubne podawane były na małej tacy. Kładzie się je tam przed ceremonią aby w odpowiednim momencie ksiądz lub urzędnik podał je na tacy Parze Młodej. 

Poduszeczki na obrączki

Jednym z bardziej tradycyjnych sposobów na podanie obrączek są też małe poduszeczki, na których spoczywają obrączki ślubne zanim trafia na palce Pana i Pani Młodej.

Wiadereczka na obrączki

Małe aluminiowe wiadereczka, które czasem używane są też jako doniczki, mogą być bardzo efektownym pomysłem na podanie obrączek. Uchwyt wiaderka pomaga w doniesieniu ich pod ołtarz szczególnie gdy ta funkcja powierzona jest dziecku. 

Małe wiadereczka na obrączki ślubne

Plaster drewna na obrączki ślubne

Bardzo fajna forma prezentacji obrączek jest plaster pnia drzewa. Można w nim wyżłobić mały dołek na obrączki i wygrawerować inicjały obok.

Plaster wycięty z pnia drzewa z miejscem na obraczki slubne i wygrawerowanymi inicjałami pary młodej

Podawanie obrączek na ślubie -Podsumowanie

Istnieje wiele pomysłów na prezentację i podawanie obrączek na ślubie. Mamy nadzieję, że ten wpis podsunie Wam pomysły i doda inspiracji niezbędnych przed dokonaniem wyboru.