Wybór odpowiedniego pleneru ślubnego

Wybór odpowiedniego pleneru ślubnego

W dzisiejszych czasach większość młodych par decyduje się na wynajęcie profesjonalnego fotografa, który dokumentuje ich ślub oraz wesele. Wiele par decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ tylko profesjonalista jest w stanie wykonać piękne zdjęcia, które będą stanowiły później odpowiednią pamiątkę. Kiedyś zdjęcia wykonywane były głównie przez znajomych i członków rodziny. Dzisiaj odchodzi się już raczej od tego rozwiązania. Zadaniem gości na ślubie i weselu jest jedynie dobra zabawa.

Większość młodych par decyduje się również na współpracę z fotografem już po ślubie. Wykonuje on dla nich bowiem sesję fotograficzną w plenerze. Zazwyczaj na taką sesję pary umawiają się z fotografem nawet kilka dni po uroczystości ślubu. Oczekują bowiem na moment, kiedy wszyscy goście wyjadą do swoich domów i zapanuje już względny spokój. Kiedyś sesje takie wykonywało się zaraz po ceremonii w kościele, a jeszcze przed rozpoczęciem przyjęcia weselnego. Okazywało się jednak często, że goście zmuszeni byli oczekiwać na młodych nawet przez kilka godzin i bawić się na weselu bez nich. Zdecydowano więc zmienić tę tradycję.

Zobacz też: Jak zorganizować plener ślubny?

Zazwyczaj kwestia pleneru ślubnego jest ustalana z fotografem dużo wcześniej. Dzięki temu można wszystko dobrze rozplanować i wybrać odpowiedni dzień z piękną pogodą oraz odpowiedni plener.

Niektóre pary same decydują się na wybór pleneru i mają wszystko zaplanowane. Inne zaś zdają się często na zdanie fotografa, pozostawiając jemu decyzję.

Często fotografowie posiadają już duże doświadczenie i wiedzą doskonale w którym miejscu w okolicy wychodzą najpiękniejsze zdjęcia. To również fotograf powinien wybrać porę dnia, tak żeby wybrać dla siebie najlepsze światło.

Najczęściej pary młode decydują się na sesję w najbliższej okolicy swojej miejscowości. Często są to pobliskie jeziora, parki, czy też inne atrakcje turystyczne. Zdarzają się również pary, które nie chcą robić zdjęć na łonie natury. Wybierają więc centrum ruchliwego miasta lub starówkę z jej pięknymi budynkami i kamienicami. Wszystko zależy tu od preferencji państwa młodych.