Polsko angielski ślub i wesele

Polsko-angielski ślub i wesele

Polsko-angielski ślub i wesele to dosyć częsta okoliczność. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej w naszym kraju zaczęło się osiedlać coraz więcej obcokrajowców w tym z Wielkiej Brytanii. Od czasu kiedy to brytyjskie granice zostały otwarte dla pracowników z naszego kraju, wyjechało na Wyspy sporo Polaków i Polek. Ci z kolei naturalną koleją rzeczy zawarli tam znajomości, które często przerodziły się w coś więcej niż tylko spotkanie na kawę.

Polsko-angielski ślub i wesele

Wiele polsko-angielskich par staje dziś przed organizacją międzynarodowego ślubu i wesela. Nie jest to z pewnością zadanie łatwe, tym bardziej jeśli ślub i przyjęcie weselne mają się odbyć w kraju gdzie akurat para młoda nie mieszka. Organizacja ślubu na odległość lub z pomocą znajomych i rodziny może przysporzyć sporo kłopotów ale nie jest to zadanie niewykonalne. Wiele polsko-angielskich par zorganizowało już śluby czy to w Polsce czy w Wielkiej Brytanii.

Jednym z wyzwań takiego ślubu jest pewnie logistyka. Jakby nie było, część gości weselnych będzie musiała pokonać całkiem spory dystans, żeby dotrzeć na ślub w innym kraju oddalonym o wiele godzin jazdy samochodem choć na szczęście połączenia lotnicze między tymi dwoma krajami są dobre i ułatwiają zadanie.

Co do samego śluby międzynarodowego i ceremonii ślubnej to jest też kwestia tego w jakim języku ja przeprowadzimy. Oczywiście oficjalna ceremonia będzie prowadzona przez urzędnika lub kapłana w języku danego kraju ale można się też zdecydować na tłumacza który będzie na bierząco tłumaczył sama ceremonię jak i słowa przysięgi. Może się to okazać bardzo wygodnym rozwiązaniem dla gości przyjeżdżających z drugiego kraju i nie mówiących językiem kraju w którym odbywa się ceremonia ślubna.

Z pomocą w organizacji międzynarodowego ślubu mogą też przyjść planerzy ślubni, którzy na miejscu zajmą się dla nas większością spraw i pomogą w doborze lokalnych usługodawców.