Sala na ślub i wesele

Wybór sali weselnej

Jedną z ważniejszych i równocześnie pierwszych decyzji, którą powinna podjąć każda para młoda przygotowując swoje wspaniałe przyjęcie weselne jest dobór sali weselnej, w której się odbędzie impreza weselna. Rozpiętość dostępnych sal jest niesłychanie duży. Mogą to być chaty góralskie, dworki, sale w domach kultury, knajpy regionalne, a przede wszystkim obiekty specjalnie do tego przeznaczone jak chociażby mniej lub więcej dedykowane na wesela domy przyjęć weselnych czy wiejskie strażnice straży pożarnej, które jeszcze nie tak dawno tworzyły zasadnicze zaplecze do organizacji wesel. Najlepiej zacząć szukanie sali na wesele od zastanowienia się nad tym jak wyobrażamy sobie nasze przyjęcie ślubno-weselne.

Pierwsza z propozycji to wytworny bal, a więc stylowy pałac lub dworek, a w nim piękna sala, kryształowe hojnie sala na weselezdobione żyrandole, duże stoły, ozdabiane krzesła, gustowne dekoracje i elegancka zastawa. Aura godna iście pary królewskiej, ale warto też porównać taki wystrój sali na wesele z osobami, które wraz z nami będą celebrować ten niepowtarzalny dzień. Być może goście weselni przybywający gdzieś z jakiejś niedużej miejscowości czy ciotki i wujkowie w podeszłym wieku będą się czuć speszeni zbyt silnym bogactwem. Warto pamiętać, że slub i wesele organizuje się z myślą o gościach i ich zabawie.

Druga ewentualność to klasyczna weselna biesiada, a w najwyższym stopniu do niej pasuje stylowa gospoda góralska z paleniskiem i siermiężnymi kwadratowymi stołami. Do tego weselne menu z pieczonym prosiaczkiem, wiejski stół i beczka piwa. Aby znaleźć atrakcyjny lokal weselny powinno się wyjechać samochodem za miasto i zahaczyć o mijane po drodze motele, lokale i karczmy. Szukanie w najbardziej atrakcyjnych i oklepanych lokalach wolnego terminu przeważnie zwyczajnie graniczy z cudem. Zatem warto pokusić się o jakieś niestandardowe rozwiązanie. Sposobności jest wiele.

Najbardziej znaną i standardową opcją jest zabawa weselna z potańcówką do białego rana. Niemniej jednak ostatnimi czasy coraz to popularniejszą formą ślubu i wesela, staje się takie przyjęcie, na którym para młoda pierwsze udaje się na uroczysty weselny obiad w towarzystwie ścisłej rodziny, a potem wymyka się do klubu i tam w towarzystwie znajomych bawi się do białego rana.