Sala na ślub i wesele

Wybór sali weselnej

Gdzie odbędzie się wesele? Wybór sali weselnej to bez wątpienia jedna z pierwszych decyzji jaką każda para młoda zmuszona jest podjąć w procesie planowania swojego ślubu i wesela.

Wybór dostępnych sal jest niesłychanie ogromny. Od tradycyjnej lokalnej restauracji po chaty góralskie, dworki, stodoły,  knajpy regionalne, hotele a nawet opuszczone magazyny.  Moda się zmienia. Dochodzą do tego obiekty specjalnie dedykowane weselom jak chociaż domy przyjęć weselnych czy tradycyjne remizy strażackie, które jakiś czas temu były podstawą do organizacji wesel.

Dobrze jest rozpocząć poszukiwania sali na wesele od postawienia sobie pytania. Jak wyobrażamy sobie nasz ślub i wesele..

Jedna z ewentualności to klasyczny bal, a więc w grę wchodzą stylowy pałac lub dwór. Piękna sala, kryształowe żyrandole, gustowne dekoracje i elegancka zastawa. Klimat godny rodzinie królewskiej. Dobrze jest też porównać wygląd sali na wesele z gośćmi, którzy razem z nami będą ucztować ten wyjątkowy dzień. Może być tak, że wasi goście weselni przyjeżdżając z mniejszej miejscowości będą się czuć nieswojo w otoczeniu wszędobylskiego bogactwa. Ślub i zabawę weselną warto jest zaplanować z myślą właśnie o Waszych gościach weselnych.

Inna opcja to klasyczna weselna zabawa. Do takiego wesela pasuje na przykład tradycyjna gospoda góralska z kominkem i drewnianym wykończeniem wnętrza. W menu koniecznie pieczony prosiak, wiejski stół i piwo z kija.

W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na wesele warto jest wybrać się poza naszą okolicę. Miejsca popularne wśród par młodych są przeważnie niedostępne na kilka lat do przodu. Z tego powodu warto jest szukać rozwiązań mniej standardowych. Opcji jest mnóstwo.

Najpopularniejszą opcją na wesele to oczywiście klasyczne przyjęcie z zabawą do białego rana.